Jakie produkty warto kupować na zapas? | Vollmart

al. Niepodległości 18,
02-653 Warszawa

Codziennie: od 8:00 do 16:00

  • En
  • Pl
  • De

Jakie produkty warto kupować na zapas?

Zapasy żywności – co kupić przy większych zakupach?

Aby móc robić rozsądne zakupy na zapas, należy wcześniej ustalić gust kulinarny wszystkich członków rodziny. Nie ma sensu kupować czegoś tylko dlatego, że występuje w promocji i w dużych opakowaniach. Może się okazać, że produkty zwyczajnie się nam nie przydadzą. Tym sposobem, z pozoru ekonomiczny zakup będzie stratą pieniędzy.

Co jeszcze powinno trafić do wózka w ramach zapasów żywności? Zdecydowanie mrożonki! To doskonała opcja, którą można wykorzystać zarówno w najbliższym czasie, jak i po kilku miesiącach. W zależności od preferencji mogą to być mieszanki warzywne albo produkty jednoskładnikowe. Można też kupić zestawy na patelnię warzywne lub z mięsem. Przy braku czasu wystarczy sięgnąć do zamrażarki, wyjąć opakowanie i wysypać je na patelnię. Po niespełna godzinie mamy gotowy obiad.

Poza mrożonkami warto kupować napoje oraz warzywa sezonowe. Smakują wyśmienicie, dodawane do bieżących posiłków, a oprócz tego można je z powodzeniem zamrażać.

Zakupy na zapas – spożywka oraz chemia

Zapasy to nie tylko artykuły spożywcze, lecz również środki czystości. Ta grupa to szeroki asortyment, do którego wchodzą m.in. proszki do prania, środki do sprzątania oraz kosmetyki. To produkty, które i tak zużywamy, więc wydanie większej kwoty na ich zakup to korzystna inwestycja.

Oprócz samych zakupów znaczenie ma także przechowywanie artykułów. Trzeba pamiętać, aby robić to we właściwy sposób. Przykładowo, produkty sypkie lepiej przesypać do szczelnie zamykanych słoików, co zabezpieczy je przed wilgocią czy molami. Odpowiednia metoda zapewni możliwość wykorzystania zgromadzonego prowiantu do końca, bez obaw o jego zepsucie.